فواید معجزه آسای روغن نارگیل برای پوست و مو


پریسا شاسب 11 بهمن 1401 4 دقیقه مطالعه
فواید معجزه آسای روغن نارگیل برای پوست و مو

احتمالاً درباره فواید روغن نارگیل بر پوست و مو زیاد شنیده اید که در بسیاری از زمینه ها مخصوصا مراقبت های شخصی استفاده می شود. این روغن معجزه آسا فواید بسیار بیشتری برای بدن دارد که با استفاده از آن در غذا به بهبود هضم، مبارزه با عفونت ها و سرعت بخشیدن به متابولیسم کمک می کند. بنابراین دقیقا چه چیزی روغن نارگیل را برای پوست و مو مفید می کند و آیا واقعاً درست است؟

فواید معجزه آسای روغن نارگیل برپوست و مو

روغن نارگیل ارگانیک پرس سرد چیست

روغن نارگیل ارگانیک فشرده سرد به روشی متفاوت از روغن نارگیل تصفیه شده به دست می آید. در این روش، نارگیل را بدون هیچ گونه عملیات شیمیایی پرس می کنند و روغن به دست آمده را بدون تصفیه و سفید کردن آماده استفاده می کنند. این تکنیک روغن که بدون استفاده از دماهای بالا تولید می شود، برای کمک به حفظ مواد مغذی موجود در روغن انجام می شود. این نوع روغن‌های ارگانیک و پرس سرد مؤثرترین فواید ممکن را ارائه می‌کنند. مانند فرآیند تصفیه شده، بو و عطر شدید خود را از دست نمی دهد.

فواید معجزه آسای روغن نارگیل برپوست و مو

مراقبت از پوست با روغن نارگیل

روغن نارگیل؛ این روغن از نظر تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​اشباع شده مانند اسیدهای چرب لوریک، اولئیک، میریستیک، پالمتیک و کاپریلیک روغنی با ارزش بسیار بالا است. روغن نارگیل به دلیل داشتن تقریبا 50 درصد اسید لوریک، دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است. به همین دلیل به عنوان یکی از روغن های قابل استفاده به ویژه در درمان آکنه توصیه می شود، اما به دلیل داشتن مولکول های بزرگ می تواند باعث ایجاد آکنه در پوست های چرب و کمدوژن شود. از طرف دیگر، خواص آنتی اکسیدانی آن به بهبود عملکرد و ترمیم سد پوست کمک می کند و در عین حال به تاخیر در بروز علائم پیری کمک می کند.

روغن نارگیل با محتوای غنی ویتامین E پوست را عمیقاً مرطوب می کند. بنابراین، به مشکلات پوستی آتوپیک مانند خشکی پوست و اگزما نیز کمک می کند. روغن نارگیل برای انواع پوست مفید است، روغن نارگیل در طیف گسترده ای از محصولات مراقبت از پوست مانند پاک کننده ها و مرطوب کننده ها استفاده می شود. اما باید دانست که برای پوست هایی با حساسیت کودوژنیک باید به استفاده از آن دقت کرد زیرا می تواند منافذ را مسدود کند. این یک روغن مراقبتی بسیار مغذی و ترمیم کننده است، به ویژه برای کسانی که پوست خشک و حساس دارند. اما استفاده از این روغن به تنهایی و به مدت طولانی می تواند پوست را بیشتر خشک کند. به همین دلیل توصیه می شود ابتدا مقدار کمی از محصول را روی پوست امتحان کنید و به تدریج آن را در روتین قرار دهید.

فواید معجزه آسای روغن نارگیل برپوست و مو

مراقبت از مو با روغن نارگیل

روغن نارگیل نه تنها برای پوست شما، بلکه برای مراقبت از موها نیز استفاده می شود. اسیدهای غنی و چربی های اشباع شده به طور طبیعی در روغن نارگیل می تواند به درمان یا جلوگیری از شوره سر و سایر قارچ های پوست سر کمک کند. اسید لوریک موجود در روغن نارگیل دارای خواص مغذی است که می تواند به ویژه در ساقه مو نفوذ کند. روغن نارگیل به سرعت جذب مو می شود، رطوبت را تامین می کند، موخوره را آرام می کند و شکستگی را التیام می بخشد.

موهای مجعد، موج دار یا پرپشت نسبت به موهای صاف خشک تر هستند و بنابراین نیاز به تلاش و مراقبت بیشتری دارند. همچنین می توانید با استفاده از روغن نارگیل موهای کرکی، مجعد یا موج دار خود را راحت تر مدیریت کنید. روغن نارگیل فولیکول های مو را سالم و مرطوب نگه می دارد. هنگامی که به عنوان روغن مراقبت از موهای مجعد ترجیح داده می شود، به دستیابی به فرهای برجسته و براق تر نیز کمک می کند. وقتی در مشکل هستید و موهایتان وز یا کدر به نظر می رسد، می توانید از روغن نارگیل گرم شده بین انگشتان خود استفاده کنید تا به آرام شدن آن کمک کنید. همچنین می توانید از آن به عنوان ماسک روی کل موهای خود استفاده کنید. می‌توانید از شانه‌های چوبی مخصوص ما استفاده کنید تا روغن نارگیل را به طور یکنواخت روی موهایتان بمالید

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*