نکات طلایی هارمونی رنگ ها + کدام رنگ با کدام رنگ ترکیب می شود؟


نوشین ایمانی حق 4 اسفند 1401 7 دقیقه مطالعه
نکات طلایی هارمونی رنگ ها + کدام رنگ با کدام رنگ ترکیب می شود؟

چه آگاهانه و چه ناخودآگاه، سازگاری رنگ ها به طور قابل توجهی بر درک ما از لذت تأثیر می گذارد، به همین دلیل، مردم تلاش می کنند تا رنگ ها را هماهنگ نگه دارند و هارمونی رنگ ها را حفظ کنند. برخی سعی می کنند صبح ها هنگام خروج از خانه لباس ها را با رنگ های هماهنگ ترکیب کنند، وبرخی دیگر از هماهنگی رنگ ها برای طراحی کارت ویزیت استفاده می کنند که در دنیای تجارت تاثیرقابل توجهی به همراه خواهد داشت. با تیم بانوزی مگ همراه باشید.

رنگ ها در بسیاری از زمینه های زندگی ما، از مد گرفته تا طراحی گرافیک، از دکوراسیون گرفته تا چاپ، جایگاه مهمی دارند.در پشت صحنه بسیاری از چیزهایی که در زندگی روزمره به چشم ما زیبا دیده می شوند هارمونی رنگ ها ،هماهنگی رنگ ها نهفته است.

این سوال که “کدام رنگ با کدام رنگ ترکیب می شود” اولین سوالی است که به ذهن خطور می کند. مطالعات علمی زیادی در این زمینه وجود دارد. با این حال، این کاملا به سلیقه شما بستگی دارد که کدام رنگ با کدام رنگ بهتر ست شود. در این مقاله به بررسی نتایج تحقیق در مورد هارمونی رنگ ها و سازگاری رنگ ها می پردازیم و رنگ های مناسب برای هر رنگ را لیست می کنیم.

همچنین می توانید ببینید: لباس دخترانه مجلسی عید ۱۴۰۲ | جدیدترین مدل ها +تصاویر

طوسی با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

طوسی یک رنگ بسیار شیک و مورد استفاده در بسیاری از زمینه ها است.در ترکیب رنگ طوسی،برای حفظ هارمونی رنگ میتوان از رنگ های فوشیا، قرمز، صورتی، آبی و رنگ های ماوراء بنفش استفاده کرد.

قرمز با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

قرمز رنگی است که اغلب در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، به خصوص در زمینه های مد و دکوراسیون بسیار ارجحیت دارند برای حفظ هارمونی رنگ قرمز می توان آن را با رنگ های زرد، سفید، سبز، آبی و مشکی ترکیب کرد.به خصوص زمانی که با رنگ مشکی ترکیب می شود ، ادعای رنگ به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

اگر می گویید زیبایی سادگی است، می توانید ترکیب رنگ سفید و قرمز را امتحان کنید.همچنین رنگ‌های قرمز پاستلی و زرد پاستلی به خوبی ترکیب می‌شوند و هارمونی زیبایی ایجاد میکنند.

هارمونی رنگ ها ترکیب رنگ قرمز

سفید با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

رنگ سفید رنگی است که اغلب در زمینه طراحی گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد رنگ سفید نسبت به سایر رنگ ها ترکیب رنگ ساده تری دارد دلیل این امر این است که همه رنگ ها را در ذات خود دارد.

آبی، قرمز و مشکی رنگ هایی هستند که بهترین ترکیب را با سفید دارند. می توانید با ترکیب این سه رنگ با رنگ سفید، آثاری خلق کنید که تفاوت ایجاد کنند و هارمونی رنگ چشم نوازی داشته باشند.

نارنجی با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

رنگ نارنجی در ردیف رنگ هایی قرار دارد که ترکیب آنها سخت است،رنگ نارنجی با رنگ های آبی، یاسی، بنفش، سفید و مشکی قابل ترکیب است.

قهوه ای با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

قهوه ای جایگاه مهمی در سبک رترو (retro) ، که یک سبک رو به رشد در دنیای مد است دارد.همچنین، با رنگ قهوه ای که اغلب در دکوراسیون ترجیح داده می شود،می توان ترکیب های بسیار موفقی ایجاد کرد.

رنگ های فیروزه ای، کرم، صورتی، سبز و بژ رنگ هایی هستند که می توانند هارمونی رنگ منحصر به فردی با رنگ قهوه ای ایجاد کنند.

آبی با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های سال‌های اخیر آبی است.با این حال، از آنجایی که ترکیب رنگ آبی دشوار است، افراد اغلب در ترکیب و ست کردن این رنگ اشتباه می کنند.رنگ آبی را می توان با قرمز، زرد، سفید، قهوه ای، خاکستری، نارنجی و صورتی ترکیب کرد.این رنگ ها باید با توجه به تنالیته رنگ آبی مورد استفاده قرار گیرند.

سبزبا چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

سبز رنگی است که اغلب در هر زمینه ای استفاده می شود، اما تفاوت های جدی بین تنالیته های رنگ سبز وجود دارد.به همین دلیل، هماهنگی رنگ در ترکیب هایی که قرار است با رنگ سبز ساخته شوند، مهم است.

شما می توانید رنگ های قهوه ای طلایی، نارنجی، زرد، قهوه ای، خاکستری، کرم، سیاه و سفید و کرمی را با سبز ترکیب کنید.

صورتی با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

صورتی رنگی است که اغلب توسط همه اقشار در زمینه‌های مختلف زندگی استفاده می‌شود.بنفش، سبز روشن، طوسی، فیروزه‌ای و آبی و نارنجی و قرمز رنگ‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را با موفقیت با صورتی ترکیب کرد.

فیروزه ای با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

فیروزه ای رنگی است که خیلی ها آن را دوست دارند. با این حال، هنگامی که صحبت از استفاده از آن با رنگ های دیگر می شود، علامت سوال به ذهن خطور می کند. قرمز، زرد، کرم و بنفش رنگ هایی هستند که می توانید آن ها را با موفقیت با فیروزه ترکیب کنید و هارمونی رنگ بسیار زیبا ایجاد کنید.

زرد با چه رنگ هایی ترکیب می شود؟

زرد رنگی است که هرازگاهی مد می شود، اما نمی تواند جایگاه خود را حفظ کند.در سال های اخیر،زرد پاستیلی به ویژه در زمینه های مد، طراحی و دکوراسیون ترجیح داده شده است.به خصوص وقتی زرد با زرشکی، آبی، یاسی، بنفش، خاکستری و مشکی و قهوه ای ترکیب شود، خیلی بهتر خود را نشان خواهد دادوهارمونی رنگ جذاب تری ایجاد خواهد کرد.

هارمونی رنگ ها ترکیب رنگ زرد
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*