چگونه لوازم آرایشی خود را استریل نگه داریم


پریسا شاسب 25 دی 1401 دقیقه مطالعه
چگونه لوازم آرایشی خود را استریل نگه داریم

گروه سلامت و زیبایی بانو زی مگ : چگونه می توانیم محصولات آرایشی و بهداشتی خود را تا حد لازم استریل نگه داریم؟ هر چند وقت یکبار باید لوازم آرایش و مراقبت از پوست خود را ضدعفونی کنیم؟ ما روش هایی برای تمیز نگه داشتن لوازم آرایشی خود که هر روز استفاده می کنید را به شما آموزش میدهیم.

تجمع باکتری در لوازم آرایشی

ما باید لوازم آرایشی خود را به طور مرتب تمیز کنیم تا از تشکیل و گسترش باکتری ها جلوگیری کنیم. در غیر این صورت، سلول‌های مرده پوست، کثیفی‌ها و چربی‌هایی که روی سطوح پوست شروع به جمع شدن می‌کنند، می‌توانند منافذ پوست را مسدود کرده و زمینه را برای ایجاد مشکلات مختلف پوستی آماده کنند.

باکتری ها حتی اگر روی برس های آرایشی، اسفنج های آرایشی و حتی انواع ابزارهای مراقبت از پوست که استفاده نمیکنیم، می توانند تکثیر شوند. بقایای کرم، روغن و مواد آرایشی همراه با آن می تواند مشکلات جدی را روی پوست ما ایجاد کند و در عین حال تکثیر باکتری ها را تسریع کند.

اگر کیف آرایش شما پر از لکه های کرم پودر است و نمی توانید آخرین باری که برس های آرایش خود را تمیز کرده اید را به یاد بیاورید، در این مقاله کارهایی را که می توانید برای استریل نگه داشتن محصولات آرایشی خود انجام دهید را گردآوری کرده ایم.

چگونه لوازم آرایشی خود را استریل نگه داریم

به تاریخ انقضا ریمل ها توجه کنید


ریمل ها نیز مانند هر محصول آرایشی تاریخ انقضا دارند. متأسفانه اکثر ما از ریمل هایی که توصیه می شود ظرف 6 ماه پس از باز شدن مصرف شوند، مدت زمان بیشتری نسبت به توصیه شده استفاده می کنیم.

با این حال، استفاده از محصولی که برای مدت طولانی روی چشمانتان می‌ماند، می‌تواند ناحیه‌ای برای رشد باکتری‌های مختلف در ریمل ایجاد کند و باعث التهاب در چشم‌های شما شود.

به پاک سازی لب توجه کنید

همه ما می خواهیم بعد از غذا خوردن رژ لب خود را تازه کنیم، اما غذا یا روغن باقی مانده روی لب می تواند روی رژ لب شما نفوذ کند و باعث رشد باکتری شود.

فراموش نکنید قبل از تجدید آن رژ لب خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

چگونه لوازم آرایشی خود را استریل نگه داریم

کرم هایی که در بسته بندی پلمپ عرضه میشوند را ترجیح دهید

برای اینکه محصولات مراقبت از پوست استریل بمانند، باید تا حد امکان با کمترین میزان آفتاب و هوا در تماس باشند.

هنگامی که با انگشت خود از داخل ظرف آن کرم برمیدارید، علاوه بر تماس محصول با هوا، باعث می‌شوید که باکتری‌های روی دستتان کرمی را که استفاده می‌کنید، آلوده کنند.

در عوض، می‌توانید با استفاده از کرم‌هایی که در بسته‌بندی پمپ یا لوله‌ای عرضه می‌شوند، این خطر را از بین ببرید.

برس های آرایشی خود را جدا کنید

بسیاری از ما از برس های آرایشی خود برای بیش از یک محصول یا در بیش از یک ناحیه از صورت خود استفاده می کنیم، اما به این ترتیب به باکتری ها اجازه می دهیم از محصولی به محصول دیگر یا به بیش از یک مکان روی پوست با آن تماس پیدا کنند.

برای جلوگیری از این امر می توانید از برس های مختلف برای محصولات مختلف استفاده کنید و می توانید یک برس را انتخاب کنید تا فقط در یک نقطه از صورت خود استفاده کنید.

چگونه لوازم آرایشی خود را استریل نگه داریم

برس های آرایشی خود را تمیز کنید

با تمیز کردن مرتب برس های آرایشی خود، می توانید سرعت انتشار و تولید مثل باکتری ها را به حداقل برسانید.

هنگام شستن برس ها، به یاد داشته باشید که هر بار فقط یک برس را بشویید، در غیر این صورت باکتری های یک برس ممکن است به برس دیگری منتقل شوند.

کیف آرایشی خود را تمیز کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که برای اطمینان از تمیز ماندن لوازم آرایشی، تمیز نگه داشتن محصولات در کیف آرایش است.

برای این کار فراموش نکنید که کیف آرایش خود را در ماشین لباسشویی بشویید یا با دستمال مرطوب آنتی باکتریال برس ها را تمیز و ضدعفونی کنید سپس دوباره در کیف خود قرار دهید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*