بوتاکس مو چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

تمام جزئیات بوتاکس مو را برای شما که به شادابی و زیبایی مو خود اهمیت می دهید، توضیح می دهیم. با تیم بانوزی همراه باشید.

وقتی می گوییم بوتاکس، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، بوتاکس صورت است. که کاربرد آن زیبایی و رفع خطوط ریز و لیفت صورت است؟ اگر به شما بگوییم که می توانید برای موهایتان هم بوتاکس بزنید، چه؟ موها مانند پوست با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. البته نه تنها سن، بلکه مراقبت های نادرست و قرار گرفتن مو در معرض حرارت شدید و فرآیندهای شیمیایی نیز از دلایل از دست دادن سلامت مو است. با بوتاکس مو می توانید موهای آسیب دیده خود را که خاصیت ارتجاعی و درخشندگی خود را از دست داده اند، استحکام و ظاهر قبلی آن ها را بازگردانید و موهای حجیمی به دست آورید.

بوتاکس مو چگونه اتجام می شود؟

بوتاکس مو چیست؟

همانطور که بوتاکس صورت را با شل کردن ماهیچه ها و صاف کردن پوست انجام می دهند، بوتاکس مو نیز با پرکردن تک تک تارهای مو، به ایجاد پرپشتی و صافی موها کمک می کند. در طی این فرآیند، مو با آمینواسید ها و پروتئین تغذیه می شود. تارهای مو به لطف پروتئین ها و آمینواسید هایی به نام کراتین استحکام و سلامت خود را حفظ می کنند. علاوه بر این از موادی مانند روغن خاویار، ویتامین B5، کلاژن، ویتامین E نیز استفاده می شود. به این ترتیب موها نرم تر، صاف تر و براق تر می شوند. از آنجایی که این فرآیند یک فرآیند طبیعی و بدون مواد شیمیایی است، فقط در ترمیم و نگهداری موها کاربرد دارد.

نوشته های مشابه

همچنین می توانید بخوانید: راز موهای سالم و زیبا اینجاست!

بوتاکس مو چگونه انجام می شود؟

در بوتاکس مو برخلاف بوتاکس صورت از هیچ تزریقی استفاده نمی شود. بلکه ماسک های مراقبتی مستقیماً روی تارهای موی شما اعمال می شوند. بوتاکس با شامپو . شست و شو موها شروع می شود تا موها را باز کند و تارها را آماده کند. سپس ماسک بوتاکس مو با ماساژ از ریشه تا نوک روی تارهای مو اعمال می شود. ماسک برای مدتی، معمولاً 60-90 دقیقه، روی موهای مرطوب باقی می ماند. روند بعدی بین متخصصان مو متفاوت است. برخی از متخصصان مو، ماسک را در مو رها می کنند و صاف کننده را استفاده می کنند تا محصول بهتر به تارهای مو نفوذ کند، در حالی که برخی دیگر قبل از صاف کردن، محصول را از روی مو جدا می کنند. همچنین توصیه می شود تا دو روز پس از بوتاکس، موها با آب تماس نداشته باشند.

قبل و بعد بوتاکس مو

چه کسانی باید بوتاکس مو انجام دهند؟

بوتاکس مو به طور کلی روشی مناسب برای انواع مو در نظر گرفته می شود. اگر با مشکلاتی مانند شکستن، از دست دادن شادابی، نازک شدن، از دست دادن درخشندگی، خشکی و تیرگی انتهای موهای خود مواجه هستید، می توانید به سراغ این فرآیند بروید. به لطف این فرآیند، مشکلاتی مانند برق زدگی، موخوره و ریزش را می توان در موهای احیا شده از بین برد. موهای شما نرم و به راحتی قابل کنترل می شود. این را هم بگوییم که بوتاکس مو روشی نیست که بتوان به تنهایی در خانه انجام داد. انجام این کار توسط آرایشگری که به آن اعتماد دارید بسیار مهم است. پس از انجام بوتاکس مو، نباید از مراقبت از موهای خود غافل شوید و مرتباً موهای خود را با محصولاتی مانند ماسک، روغن مو، کرم های مراقبت از مو تغذیه کنید.

مقاله مرتبط: راهکارهایی برای ترمیم موهای آسیب دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *