پرطرفدارترین رشته های آرایشگری کدامند و چطور یاد بگیریم؟

در دنیای امروز یادگیری فنون آرایشی و شرکت در دوره‌های آموزشی آرایشگری رواج یافته است. شغل آرایشگری یک حرفه‌ای پر درآمد و تخصصی در جهت ایجاد و افزایش زیبایی برای خانم‌ها می‌باشد که امروزه در میان افراد به یکی از مشاغل محبوب و پرطرفدار تبدیل شده است. اما پیش از یادگیری مهارت‌های لازم و شرکت در دوره‌های آموزشی باید به احساسات و استعدادهای درونی خود توجه داشته باشید. برای مثال کسانی که به ظاهر خوب و زیبایی اهمیت می‌دهند یا کسانی که از انجام آرایش لذت برده و در آن دقیق و متمرکز هستند برای این حرفه مناسب بوده و سازگاری درونی با این حرفه دارند. در صورت داشتن علاقه و استعداد به حرفه‌ای آرایشگری و نداشتن محدودیت‌های پزشکی باید به دنبال دوره‌های آموزشی مناسب بگردید و با شرکت در دوره‌های خوب سطح اطلاعات خود را بالا ببرید. در این مطلب به بررسی گام‌ها و نکاتی که برای آموزش آرایشگری باید آن‌ها را طی کرده و به آن‌ها توجه بشود می‌پردازیم.

معرفی بهترین رشته های آرایشگری زنانه

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم شرکت در دوره‌های آموزشی معتبر و حرفه‌ای اولین و مهم‌ترین گام برای یادگیری آرایش تخصصی است. در این زمینه آموزشگاه آرایشگری شیدا فضل یک مرکز تخصصی برگزار کننده دوره‌های آموزشی آرایشگری می‌باشد. این آموزشگاه فعالیت خود را از سال 1390 آغاز کرده و ارائه دهنده مدارک بین الملی است و یکی از معتبرترین مراکز آموزشی تهران بشمار می‌رود. در ادامه به معرفی هر یک از دوره‌های آموزشی آموزشگاه شیدا فضل می‌پردازیم.

آموزش کراتینه مو

همانطور که می‌دانید صافی مو دارای انواع روش‌ها از جمله کراتین، نانوگلوبال، پروتئین تراپی و… است که انجام هر یک از آن‌ها نیازمند مهارت و مواد منحصر به فردی می‌باشد. بنابراین علاوه بر آموزش نحو اجرا نیاز به آموزش انتخاب مواد مناسب و نحو ترکیب کردن آن‌ها نیز وجود دارد. در دوره آموزش کراتین مو تمام نکات درباره مواد، نحو اجرا، شناخت انواع جنس مو و… به هنرجویان آموزش داده شده و مدرکی معتبر به هنرجویان تعلق می‌گیرد.

آموزش کوتاهی مو

مهارت در کوتاهی مو یکی از مهم‌ترین فاکتورها در یادگیری این حوزه است. مهارت در قیچی کردن و دانستن نحو صحیح به دست گرفتن قیچی هنگام کوتاهی یکی از ضروری‌ترین فاکتورهای آرایشگری می‌باشد. در دوره آموزش کوتاهی مو به صورت تخصصی تمام موارد لازم از جمله زاویه‌ای سر، نحو دست گرفتن قیچی، هماهنگی فرم صورت با مدل مو و… به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

پرطرفدارترین رشته های آرایشگری کدامند و چطور یاد بگیریم؟

آموزش رنگ و مش

در تهران آموزشگاه های زیبایی و مراکز زیبایی و رنگ و مش متعددی وجود دارد که ضمن ارائه خدمات متنوع دوره های آموزشی متعددی را توسط بهترین استاد رنگ و مش برگزار می کنند. اما یکی از معتبرترین و معروف ترین مراکزی که با اطمینان خاطر از کیفیت آموزش و یادگیری می توانید به آن مراجعه کنید آموزشگاه آرایشگری و زیبایی شیدا فضل است که دارای مجوزهای رسمی لازم از سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

آموزش شینیون مو

مدل مو و نحو آراستن آن‌ها یکی از معیارهای زیبایی ظاهری است. شینیون مو یکی از حوزه‌های تخصصی و به نسبت دشوار آرایشگری زنانه بوده که کسب مهارت در آن نیازمند به شرکت در دوره حرفه‌ای می‌باشد. دوره آموزش شینیون مو یک دوره کامل و جامع در زمینه شناخت مو، معرفی وسایل مورد نیاز برای شینیون و آموزش انواع شنیون مو می‌باشد. در این دوره تمام تکنیک‌های مرتبط با شینیون مو به صورت عملی و تخصصی آموزش داده می‌شود.

آموزش گریم و میکاپ

امروزه سالن‌های زیبایی و مراکز متعددی در زمینه ارائه خدمات میکاپ مشغول به فعالیت هستند. اما در میان تمامی آن‌ها به عنوان بهترین مرکز تخصصی آموزش میکاپ و گریم صورت می‌توان به آموزشگاه شیدا فضل اشاره نمود. این مجموعه با بیش از چند دهه سابقه فعالیت در زمینه میکاپ و گریم در تهران کارنامه شغلی بسیار درخشانی دارد و میکاپ کارهای موفق بسیاری را آموزش داده است. همچنین می‌توانید برای دریافت خدمات میکاپ نیز به این مجموعه مراجعه کنید.

آموزش آرایش دائم

تتو صورت یکی از تکنیک‌های پرطرفدار امروزی در میان خانم‌ها می‌باشد. آرایش دائم طرفداران منحصر به فردی داشته و یک روش آسان برای زیباسازی دائمی و کاهش زمان آرایش صورت می‌باشد. تتو صورت به دلیل حساسیت اجرا نیازمند آموزش تخصصی و مهارت کافی می‌باشد از این رو با شرکت در دوره آموزش آرایش دائم می‌توان تمامی تکنیک‌ها و نکات مرتبط با آن را فراگرفت و به صورت حرفه‌ای آن را اجرا کرد.

آموزش آرایش و پیرایش زنانه

در دوره آموزش پیرایش زنانه که در مرکز تخصصی شیدا فضل ارائه می‌شود تمامی تجهیزات مرتبط با پیرایش معرفی شده و نحو صحیح انجام آن و همچنین جلوگیری از صدمات احتمالی پیرایش آموزش داده می‌شود. هنرجویان با فراگیری این دوره زمینه شغلی آینده خود را فراهم می‌کنند.

پرطرفدارترین رشته های آرایشگری کدامند و چطور یاد بگیریم؟

آموزش کاشت مژه

با توجه به استقبال بی‌نظیری که از کاشت و اکستنشن مژه صورت گرفته است دوره‌های آموزشی حرفه‌ای در آکادمی شیدا فضل بهترین مرکز تخصصی کاشت و اکستنشن مژه در تهران برگزار‌ می‌شود. در دوره آموزش کاشت مژه که به صورت حضوری برگزار‌ می‌شود پروسه کامل طراحی و اجرای انواع اکستنشن مژه به منظور زیبایی بخشیدن به مژه‌ها و پر پشت شدن آن‌ها به هنرجو آموزش داده‌ می‌شود.

از جمله مهارت‌هایی که در این دوره‌ها آموزش داده‌ می‌شود‌ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • آموزش طراحی اکستنشن مژه بر اساس فرم چشم‌های مشتری
 • آموزش اکستنشن کلاسیک
 • آموزش اکستنشن والیوم
 • اکستنشن مژه مگاوالیوم
 • اکستنشن مژه روسی
 • اکستنشن مژه اسپایکی
 • آموزش مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه

نحوه انتخاب مدل مناسب اکستنشن مژه با توجه به فرم چشم مشتری

آموزش کاشت ناخن

افرادی که در بهترین مراکز خدمات ناخن مشغول به فعالیت هستند در دوره‌های آموزش کاشت ناخن شرکت کرده اند و دارای مهارت‌های لازم هستند. این دوره‌ها به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند. در طی دوره آموزش کاشت ناخن ، فرآیند کامل کاشت ناخن با روش‌های متفاوت در جهت حفظ استحکام ناخن‌ها و افزایش زیبایی آن‌ها به هنرآموز آموزش داده می‌شود. دوره آموزش کاشت ناخن شامل آموزش‌های بسیار جامع و کاملی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • آشنایی با روش‌های کاشت ناخن
 • آشنایی با ابزارهای کاشت ناخن
 • آموزش کاشت پایه
 • کاشت ناخن با تیپ
 • آموزش کاشت ناخن با فرمر
 • آموزش کاشت ناخن پودری و هلویی
 • آموزش ژلیش و لمینت ناخن
پرطرفدارترین رشته های آرایشگری کدامند و چطور یاد بگیریم؟

سخن پایانی

شرکت در دوره‌های آرایشگری و یادگیری تخصصی آن علاوه بر شناخت بیشتر افراد نسبت به نحو صحیح زیباسازی باعث کسب درآمد عالی نیز می‌شود. از این رو یادگیری آرایشگری و کسب مهارت در زمینه‌های مرتبط با آن می‌تواند فرصت عالی برای یادگیری حرفه‌ای دیگر باشد. آموزشگاه آرایشگری شیدا فضل با 12 سال سابقه در زمینه تعلیم هنرجویان این فرصت را برای افراد ایجاد کرده است تا در زمینه مورد نظر خود کسب تجربه کرده و آموزش حرفه‌ای ببینند. آموزشگاه شیدا فضل به آدرس اینترنتی fazlacademy.com یکی از بهترین و معتبرترین مراکز برگزار کننده دوره‌های آموزش آرایشگری در تهران می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *