8 نکته در مورد چگونگی تقویت موهای ضعیف + آموزش

8 نکته در مورد چگونگی تقویت موهای ضعیف

موهای ضعیف می توانند اشکال مختلفی داشته باشند و اغلب برای دیگران قابل توجه است. همانطور که گفته شد، موهای ضعیف می تواند برای حس مد و تصویر ما از خود مضر باشد. در برخی موارد، حتی می تواند نشان دهنده یک نگرانی پزشکی باشد. در بانو زی با ما همراه باشید.

تشخیص موهای ضعیف

موهای ضعیف را می توان لنگی، افتادگی، نازک یا ریزش تعریف کرد. دو شاخه شدن انتهای مو، خشکی شدید یا چربی بیش از حد همگی می توانند از نشانه های ضعیف شدن مو باشند. اغلب ژنتیکی است که از والدین منتقل می شود، یا می تواند ناشی از عوامل هورمونی مانند یائسگی یا زایمان، قرص های ضد بارداری یا سایر داروها، بیماری یا بیماری، رژیم غذایی نامناسب، استرس، عفونت قارچی پوست سر یا درمان سرطان باشد. . تاثیرات محیطی ناشی از قرار گرفتن

نوشته های مشابه

در معرض نور خورشید، کلر یا آب نمک، تهویه مطبوع یا گرما و آلودگی می تواند مو را ضعیف کند.

ریزش 100 تا 150 تار مو در روز طبیعی است، اما از آنجایی که اکثر افراد حدود 100000 تار مو روی سر دارند، این ریزش قابل توجه نیست. هنگامی که یک مو از بین می رود، یک موی جدید به جای خود رشد می کند. این روند تا میانسالی که رشد مجدد مو کند شده یا متوقف می شود ادامه می یابد.

موهایی که در اثر شکستگی از دست می‌روند با ریزش طبیعی یکسان نیستند. موهایی که به طور طبیعی می ریزند از پوست سر، معمولاً با لامپ متصل می شوند. شکستگی ناشی از ضعف زمانی است که مو در زیر پوست سر می شکند. در حالی که برخی از شکستگی ها طبیعی است، شکستگی بیش از حد نشان دهنده ضعیف شدن مو است. موهای ضعیف اغلب خود را به صورت دو شاخه شدن انتهای مو نشان می‌دهند که می‌تواند تا ساقه مو حرکت کند و بشکند.

1. از محصولات مناسب برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موهای ضعیف استفاده کنید

یک آرایشگر خوب می تواند به شما در تشخیص و تشخیص موهای ضعیف کمک کند و توصیه هایی در مورد استفاده مناسب از محصول ارائه دهد. استفاده از بهترین محصولات برای موهای ضعیف برای ترمیم موهای مشکل دار ضروری است. برای موهای ضعیف و ظریف، از شامپو، نرم کننده و محصولات حالت دهنده استفاده کنید که با تزریق پروتئین، اسیدهای آمینه و سایر خواص تقویتی، موها را تقویت می کند.

از شامپویی که موها را خشک می کند استفاده نکنید و هنگام استفاده از نرم کننده تقویت کننده، از ریشه شروع کنید و نرم کننده را تا انتها اعمال کنید. می‌توانید با پیچاندن یک حوله داغ یا کلاه دوش روی سر خود حالت‌دهنده را تقویت کنید تا به آن اجازه دهید عمیقاً در فولیکول‌ها و ساقه‌های مو نفوذ کند. ماسک پروتئین یا درمان حالت دهنده عمیق نیز می تواند برای قفل هایی که قدرت خود را از دست داده اند مفید باشد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که محصولاتی که برای موهایمان استفاده می کنیم ممکن است زیاده روی کنند. شما  می توانید  چیزهای بسیار خوبی داشته باشید و استفاده بیش از حد از محصول در طول زمان باعث آسیب و ضعیف شدن موها می شود. وقتی موها از قبل آسیب دیده اند، جبران آن با محصول بیشتر می تواند آن را سنگین کند و موهای ضعیف را کدر و خشن به نظر برساند. از محصولات حالت دهنده ای که حاوی الکل هستند، به عنوان مثال، که می تواند مو را خشک کند، خودداری کنید. و سعی کنید شامپو زدن را به یک روز در میان یا حتی اگر پوست سرتان چربی زیادی تولید نمی کند، محدود کنید.

8 نکته در مورد چگونگی تقویت موهای ضعیف + آموزش

2. با محدود کردن استفاده از مواد شیمیایی از موهای ضعیف مراقبت کنید

سوء استفاده و فرآوری بیش از حد مو می تواند منجر به ضعیف شدن موها شود. استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی از طریق رنگ کردن، سفید کردن، صاف کردن یا دائمی می تواند به فیبر مو آسیب برساند و مو را ضعیف کند. هنگامی که به طور مکرر یا در دوز بسیار قوی استفاده می شود، این مواد شیمیایی می توانند آسیب دائمی ایجاد کنند، موهای ضعیف را خشک و وز کرده و انتهای آن ها را شکافته و نتیجه را بشکند. با استفاده از شامپو و نرم کننده موهای آسیب دیده و درمان های حالت دهنده شدید، با جنگ شیمیایی مقابله کنید. به دنبال محصولات حالت دهنده حاوی استئاریل الکل باشید، یک الکل چرب که به تقویت و نرم کردن موهای ضعیف کمک می کند.

برای موهایی که به شدت ضعیف شده اند، هفته ای یکبار یا بیشتر از یک درمان پروتئینی با حالت دهنده عمیق استفاده کنید. درمان را روی تمام موهایی که با یک شامپوی آبرسان تمیز شده است بمالید و بگذارید یک شب روی موهایتان بماند (موها را در یک کش بپیچید و با یک حوله روی بالش بخوابید). درمان را صبح بشویید. هنگامی که رنگ مو را انتخاب می کنید، از آرایشگر خود در مورد فرمول های حرفه ای غنی از نرم کننده و بدون آمونیاک بپرسید. 

3. موهای ضعیف از گرما متنفر است: با آتش بازی نکنید

گرمای بیش از حد  از سشوار، بیگودی داغ، اتوی فر و اتوی صاف می تواند باعث ضعیف شدن مو و شکستگی شود. استفاده از سشوار خیلی داغ روی

موهای خیس، آب باقیمانده زیر کوتیکول مو را گرم می کند و باعث می شود که در داخل مو منبسط شود و فضاهایی – یا تاول – در داخل الیاف باقی بماند که باعث ضعیف شدن مو می شود. این رشته های خشک شده رطوبت هوا را جذب می کنند و باعث ایجاد موخوره می شوند.

به جای مبارزه با بافت طبیعی خود، با آنچه دارید کار کنید. برای موهای صاف، با استفاده از محصولات پاک کننده و حالت دهنده که به طور خاص برای ایجاد درخشندگی طراحی شده اند، سلامت و درخشندگی آن را افزایش دهید. برای موهای مجعد، از محصولاتی استفاده کنید که برای بافت مواج ایجاد شده اند و موها را با انگشتان خود بشویید تا موخوره را کاهش دهید.

برای اینکه رشته های سرخ شده را به سلامتی خود برگردانید، از شامپو و نرم کننده آبرسان استفاده کنید، سپس قبل از حالت دادن، با یک محصول تقویت کننده تقویت کنید. ابزارهای یک ظاهر طراحی شده را در دمای پایین تنظیم کنید، قبل از حالت دادن به وسیله خشک کن یا اتو، از محصولات محافظ حرارتی استفاده کنید تا از آسیب حرارتی محافظت کنید و سپس محصولات تکمیلی که با روغن های محافظ تزریق می شوند، استفاده کنید.

4. با تغییر استایل موهای ضعیف را تقویت کنید

نحوه پوشیدن موهای خود را هر روز تغییر دهید: ساییدن موهایتان هر روز می تواند منجر به گره خوردن و دوشاخه شدن موها شود. اما دم اسبی، قیطان‌های تنگ و قلاب‌های تنگ نیز می‌توانند به گیسوان فشار وارد کنند و باعث ضعیف شدن آن‌ها شوند. هر روز مدل های خود را تغییر  دهید تا از فشار روی موهای ضعیف جلوگیری کنید و ظاهر خود را جذاب کنید. هنگام ساییدن مو، از شامپوهای تقویت کننده، نرم کننده و محصولات حالت دهنده برای محافظت از موهای ضعیف استفاده کنید. هنگام پوشیدن آن ، از ژل یا موس تقویت کننده و کش های محافظ مو بدون هیچ فلزی استفاده کنید.

اصطکاک بیش از حد برس زدن و پوشیدن کلاه های تنگ نیز می تواند باعث ضعیف شدن موها شود.  هرگز موهای خیس را برس نکشید. بهتر است از برس های بالشتک دار و آنهایی که موهای حیوانات دارند روی

قفل های ظریف استفاده کنید. یک اسپری خوب گره زدگی به محافظت از موهای ضعیف در هنگام برس زدن کمک می کند. قبل از شانه زدن روی موهای خیس آن را بپاشید تا استرس تارها را کاهش دهید.

5. عامل موخوره و نحوه جلوگیری از موخوره

هنگامی که وز و وز آشکار است، کوتاه نگه داشتن مو می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند و از حرکت شکاف ها به سمت ساقه مو جلوگیری کند.

استفاده از شامپو و نرم کننده کراتینه می تواند به بازگرداندن پروتئین به موهای ضعیف و آسیب دیده کمک کند و به سلامت آنها کمک کند. اما به یاد داشته باشید، این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. شما باید به طور منظم از آن استفاده کنید تا متوجه تفاوت شوید.

پس از شامپو کردن، انواع سرم‌های ضعیف مو و نرم‌کننده‌های مو برای کمک به رفع موخوره در دسترس هستند. هنگام استفاده از سرم‌های حاوی روغن، از قرار دادن مستقیم آن‌ها روی پوست سر خودداری کنید، زیرا می‌تواند چرب شود و ریشه‌ها را چرب نشان دهد.

هنگام یک ظاهر طراحی شده، محصولات تکمیلی را انتخاب کنید که صافی و درخشندگی را افزایش می دهند.

6. نحوه درمان موهای دو شاخه شده: موهای تقسیم شده شاد و سالم نیست

هیچ درمان کاملی برای دوشاخه وجود ندارد، اما همانطور که در بالا ذکر شد، می‌توانید هر شش تا هشت هفته یکبار آن‌ها را با کوتاه کردن آن‌ها حفظ کنید. برای درمان های موقتی تر، از یک شامپو و نرم کننده ملایم استفاده کنید و یک روغن درمانی را فقط به نوک کشک ها بمالید. هنگام یک ظاهر طراحی، محصولات تقویت کننده بهترین هستند، زیرا به چسباندن انتهای آن به یکدیگر کمک می کنند.

7. چگونه از پوست سر خود مراقبت کنید: سلامت مو از اوج شروع می شود

هنگام کار برای بهبود موهای ضعیف، اولین خط دفاعی این است که از پوست سر شروع کنید. اگر پوست سر شما سالم باشد، موهای شما نیز از این روش پیروی خواهند کرد. پوست سر می تواند خشک و پوسته پوسته یا چرب باشد، اما محصولاتی برای کار با هر نوع طراحی شده اند.

برای پوست سرهای خشکی که احساس سفت شدن یا خارش دارند، می توان یک روغن مرطوب کننده را به مدت پنج دقیقه قبل از دوش گرفتن روی پوست سر ماساژ داد. ماسک مو یا درمان حالت دهنده عمیق به تامین رطوبت پوست سر خشک و موهای ضعیف کمک می کند.

اگر سرتان خارش دارد و مرتباً پوسته پوسته روی شانه هایتان پیدا می شود، ممکن است شوره سر داشته باشید. هیچ چیز سریع‌تر از شانه‌های پوشیده از برف پوست سر، ظاهر زیبا را از بین نمی‌برد، بنابراین اگر شوره سر مشکل‌ساز است، درباره انواع شامپوها، نرم‌کننده‌ها و درمان‌های شوره سر موجود در بازار تحقیق کنید یا از آرایشگر یا ارائه‌دهنده پزشکی خود توصیه‌هایی دریافت کنید.

8 نکته در مورد چگونگی تقویت موهای ضعیف + آموزش

8. یک رژیم غذایی سالم به بازیابی موهای ضعیف کمک می کند

موهای ضعیف و نازک می تواند ناشی از کارهایی باشد که با موهای خود انجام می دهید، اما همچنین می تواند ناشی از کارهایی که با بدن خود انجام می دهید نیز باشد. یک رژیم غذایی ناسالم یا دریافت کالری بسیار کم (رژیم غذایی کرش)، می تواند منجر به ریزش مو شود، همانطور که اختلالات غدد درون ریز می تواند منجر به ریزش مو شود.

آنچه می خورید بر سلامت مو و پوست سر شما تأثیر می گذارد. مواد مغذی موجود در غذای سالم انرژی لازم برای رشد مو را فراهم می کند. رژیم غذایی حاوی پروتئین غنی از آهن با ساختن کراتین قوی، پروتئینی که موها را تقویت می کند، بافت را بهبود می بخشد و رشد را تحریک می کند، پوست سر و موهای شما را تغذیه می کند. از گوشت بدون چربی، ماهی، پنیرهای کم چرب، سفیده تخم مرغ، اسفناج و سویا استفاده کنید تا سرتان را به چند روش شاد نگه دارید. در بین وعده های غذایی، میان وعده از میوه ها، سبزیجات و غلات استفاده کنید.

ویتامین ها نیز کلید سلامت مو هستند. ویتامین C یا کلاژن با حمایت از فولیکول های مو، رگ های خونی پوست سر را سالم نگه می دارد. ویتامین C همچنین به جذب آهن از پروتئین های گیاهی کمک می کند. بیوتین، ویتامین B ضروری، موهای ضعیف را تقویت کرده و بافت آن را بهبود می بخشد. بیوتین در ماهی سالمون، هویج، زرده تخم مرغ و ساردین یافت می شود. مکمل های ویتامین می توانند به موهای ضعیف نیز کمک کنند. سیلیس، یک ماده مغذی موجود در جو دوسر، برنج، خیار، مارچوبه، کلم و تخمه آفتابگردان، از رشد مو و ناخن حمایت می کند، همانطور که کلسیم موجود در لبنیات، ماهی و سبزیجات دارای برگ سبز است.

آب یکی دیگر از موارد ضروری برای بدن و موهای شماست. هیدراتاسیون کافی به حفظ عملکرد بدن شما مانند یک دستگاه روغن کاری شده کمک می کند و به تقویت موهای ضعیف کمک می کند. بهتر است در طول روز و عصر مقدار زیادی آب بنوشید.

اگر نکات مراقبت از موی ذکر شده در این مقاله به قوی‌تر و ضخیم‌تر شدن موهای ضعیف شما کمک نمی‌کند، برای رد کردن یک بیماری به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

https://www.matrix.com/blog/8-tips-on-how-to-strengthen-weak-hair

1 دیدگاه

  1. چقدر خوب دقیقا موهای منم ضعیف وشکنندس از مطالب عالیتون ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *