5 اشتباه رایج در مراقبت از موهای مجعد

اگر موهای مجعد دارید، دستیابی به ظاهری حجیم برای شما بسیار آسان است. شما حتی می توانید به راحتی با کوتاه کردن مو در خانه به این امر برسید. با این حال، این یک واقعیت است که موهای مجعد نیاز به مراقبت ویژه دارند. زیرا در مقایسه با سایر انواع مو، تمایل به خشک شدن سریعتر، برق دار شدن و کرکی شدن دارد. اگر فکر می کنید که اغلب این شکایات را تجربه می کنید، شاید در مراقبت از مو قدم های اشتباهی برمی دارید. اشتباهات رایج در نظافت موهای مجعد را کشف کنید و آنها را با موارد مناسب جایگزین کنید. از فرهای خود به واضح ترین روش استفاده کنید! با بانوزی مگ همراه باشید.

موی فر

شانه زدن بعد از حمام

رایج ترین اشتباهی که در موهای مجعد انجام می شود، شانه زدن آن ها بعد از حمام و گره خوردن موها است. این عامل شماره یک است که باعث می‌شود مدل‌های فر بیش از آنچه که هستند، نامنظم‌تر و سخت‌تر شوند. هر فر در موهای شما روش منحصر به فرد خود را برای فر کردن دارد و در واقع هر یک منحصر به فرد است. بنابراین، هنگامی که آنها را شانه می کنید، شکل فرها را تغییر می دهید، آنها را از یکدیگر جدا می کنید و برق غیر ضروری ایجاد می کنید.

برای جلوگیری از این امر، همیشه فرهای خود را زیر دوش شانه کنید و با انگشتان خود آنها را باز کنید. پس از آخرین بار آبکشی موها، هرگز دوباره آنها را حتی با انگشتان خود شانه نکنید.

مراقبت از موی فر

شانه زدن و شستشو در جهت اشتباه

هنگام شانه کردن و حالت دادن به موهای مجعد خود، باید به جهتی که موهای خود را شانه می کنید نیز توجه کنید. راه ایده آل برای حل گره خوردن در حداکثر سطح این است که موهای خود را در جهتی که می خواهید خشک شوند شانه کنید. به عنوان مثال، اگر چتری دارید، باید موهای خود را به سمت صورت خود شانه کنید. سپس موهای خود را به صورت وارونه آبکشی کنید. این یک تغییر دهنده عادت های قبلی برای موهای مجعد است. بسیاری از افرادی که موهای مجعد دارند از صاف بودن فرهایشان در بالا شکایت دارند. این بیشتر به این دلیل است که ما موهای خود را همانطور که همیشه به ما آموزش داده اند آبکشی می کنیم. پس آن را برگردانید و از موهای حجیم خود لذت ببرید.

پس چگونه می توانید حجم اولیه موهای خود را پس از شستن مدت طولانی تری حفظ کنید؟ برای یافتن پاسخ، مقاله ما را در مورد چگونگی تازه کردن موهای مجعد بدون شستن آن بررسی کنید.

شانه زدن موی فر

بهتر است بخوانید: راه های معجزه آسا برای موهای سوخته

عدم استفاده از حوله مو

اگر چه برای شما خوشایند است که موهای خود را با حوله بپیچید و بعد از حمام برای استراحت دراز بکشید، اما وضعیت برای موهای شما بسیار متفاوت است. انجام این کار باعث می شود که آب و رطوبت در ریشه باقی بماند زیرا موهای شما هرگز فرصتی برای صاف ماندن پیدا نمی کند. درعوض، با استفاده از حوله موی میکروفایبر بدون اینکه به ریشه ها فشار بیاورید، به راحتی می توانید آب اضافی موهای خود را از بین ببرید. همچنین به یاد داشته باشید که موهایتان را برای مدت طولانی حلقه نزنید. متخصصان مو توصیه می کنند که آنها را بیش از سه دقیقه در حوله نپیچید.

انتظار زیاد برای اعمال محصولات مو هستید

اگر موهای مجعد دارید، باید محصولات را در حالی که مرطوب هستند استفاده کنید. همچنین مراقب باشید در حین استفاده موهای خود را شانه نکنید یا حتی انگشتان خود را از فرهای شکننده عبور ندهید.

نکته دیگر در مورد این موضوع این است که محصول را روی تمام موهای خود پخش کنید. ابتدا محصول حالت دهنده را با سر متمایل به عقب بمالید و موهایتان را از صورتتان دور نگه دارید – مثل اینکه دارید دم اسبی درست می کنید. بنابراین، محصول را به قسمت پایینی موی خود تغذیه خواهید کرد. سپس برای استفاده دوم، موهای خود را زیر و رو کنید و مقدار کمی از محصول را در این زاویه بمالید. برای داشتن موهای حجیم دیگر حتی نیازی به دست زدن مجدد به موهای خود ندارید!

همانطور که می بینید، حالت دادن به موهای مجعد با نکات صحیح بسیار آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *